Zaprzepaszczona szansa

Koszykarki xDemon Tęczy Leszno przegrały we własnej hali ze Ślęzą Wrocław 66:74. Tym samym aktualnie leszczynianki mają na swoim koncie w II lidze kobiet jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Początek spotkania zwiastował jednostronne widowisko. Tęcza zaczeła znakomicie, uzyskując wysoką, jak na tą fazę meczu przewagę. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 18:9. W drugiej ćwiarce wrocławianki rzuciły się do odrabiania strat. Do szatni miejscowe zeszły ze skromną, jednopunktową przewagą. Po zmianie stron mecz w hali Trapez miał bardzo zacięty przebieg. Serie błędów zarówno w obronie, jak i w ataku sprawiły, iż w czwartej kwarcie przyjezdne uzyskały kilkupunktową zaliczkę, której nie oddały do ostatniego gwizdka. Ostatecznie Ślęza Wrocław pokonała xDemon Tęczę Leszno 74:66.

Punkty dla XDemon Tecza Leszno zdobywały: Hołtyn 23, Janowicz 15, Mićków 10, Moszak 7, Jaworowska 4, Woźniak, Sawzdargo i Karolewicz po 2, Iradzka 1.