Zalążek gry ligowejW środę, kolejny sparing w okresie przygotowawczym, rozegrali leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal zremisował na wyjeździe ze Stalą Gorzów 26:26.

Potyczka w stolicy województwa lubuskiego była bardzo wyrównana. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie test-meczu, żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Ostatecznie, naszemu zespołowi nie udało się zrewanżować gorzowianom za zeszłotygodniową, minimalną porażkę u siebie i padł remis po 26. Wynik, jak zawsze w takich spotkaniach, to sprawa drugorzędna.

Należy jednak nadmienić, że w szeregach gości zabrakło kilku zawodników m.in. Wojciecha Ledera, Jakuba Wieruckiego, czy Damiana Krystkowiaka. Najmocniejszym ogniwem był Marcin Giernas, który potwierdził swoją wysoką formę z u progu sezonu. – Było już widać ligowe granie – mówił tuż po spotkaniu Maciej Wierucki.

Niestety, z urazem z parkietu zszedł Michał Przekwas. Rozgrywający otrzymał mocny cios łokciem w twarz od przeciwnika. Pojawiło się rozcięcie i potrzebna była wizyta w szpitalu. – Była twarda gra w obronie. Atak nie był złośliwy, a raczej przypadkowy – tłumaczył trener.

W czwartek, Real Astromal czeka sprawdzian, tym razem z Siódemką Miedź Legnica. Początek zawodów w hali Trzynastka zaplanowano na godzinę 18:30.