Zaistnieli na Velo Toruń

StrefaSportu.pl MW Invest w sposób szczególny zaznaczyła swoją obecność podczas niedzielnego wyścigu kolarskiego Velo Toruń. Leszczyński team triumfował w klasyfikacji drużynowej.

Velo Toruń to aktualnie jeden z największych wyścigów w naszym kraju, który swoim nazwiskiem firmuje sam Michał Kwiatkowski – najbardziej znany polski kolarz, reprezentujący zawodowy team Sky. W tym roku odbyła się już czwarta, rekordowa edycja tej imprezy. Jak w ubiegłych latach, rywalizacja toczyła się na trzech dystansach: 105, 65 i 35 km. Start zlokalizowany został przed Areną Toruń. Trasę wyznaczono ulicami Torunia, a także drogą nr 80 przez Przysiek, Rozgarty, Górsk, Zarośla Cienkie, Łążyn, Rzęczkowo, Złąwieś Małą i Wielką do Zamku Bierzgłowskiego.

Spory sukces w tym wyścigu odniosła leszczyńska StrefaSportu.pl MW Invest, która triumfowała w klasyfikacji drużynowej. Do klasyfikacji wliczano wyniki czterech najlepszych zawodników. I tak, leszczyńska ekipa w składzie: Damian Miela, Przemysław Rozwalka, Tomasz Sorbian i Paweł Wasiński okazała się najlepsza. Kolejne miejsca na podium zajęły: Dadelo.pl HBA oraz econ CUK Racing Team.

Nie zabrakło również indywidualnego sukcesu w wykonaniu leszczyńskiej drużyny. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu Giga zajął Przemysław Rozwalka. Wysoką, szóstą lokatę wywalczył natomiast Damian Miela, który był jednocześnie czwarty w swojej kategorii wiekowej.

Warto przy tym podkreślić, że na koronnym dystansie liczącym 104 kilometry wystartowało ponad 500 kolarzy, a w całej imprezie wzięło udział około 2000 sympatyków dwóch kółek. Wśród nich byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.