Zainaugurowali rozgrywki

W świąteczny wtorek zainagurowane zostały rozgrywki futsalowej II ligi. W ligowym debiucie KS Sporting Futsal Leszno przegrał w Żarach z miejscowym Mundialem 4:7.

Debiutujący w II lidze leszczynianie, rozpoczęli spotkanie bardzo nerwowo. Już w pierwszych minutach powinno być 2:0 dla gospodarzy, jednak nasz zespół ratował słupek i poprzeczka. Pomimo ataków Mundialu, w 5. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po jednym z szybkich kontrataków, do siatki trafił Dariusz Szafrański. Kolejne fragmenty to dominacja Żar, które za wszelką cenę dążą do zdobycia bramki. Duży chaos w szeregach Sportingu Futsalu został wykorzystany aż czterokrotnie w przeciągu zaledwie sześciu minut. W 16. minucie, dobrze w polu karnym odnalazł się Michał Murawa, zmniejszając straty. Wynik pierwszej połowy na 2:5 ustaliła drużyna miejscowa.

Start drugiej odsłony był bardzo nieudany. Sporting Futsal stracił bramkę już w pierwszych sekundach po wznowieniu gry. Podopieczni Grzegorza Posikaty i Krzysztofa Kaczmarzyka nie załamywali rąk i stawili czoła bardziej doświadczonemu rywalowi. Zmiana taktyki przysparzała wiele kłopotów żarskiej defensywie. Leszczynianie mieli mnóstwo sytuacji na strzelenie gola. W 28. minucie Leszno dopięło swego i bramkarza Mundialu pokonał Damian Drewnowski. Niestety, kolejne ataki przyjezdnych są nieskuteczne. To mści się brutalnie w 37. minucie, ponieważ gospodarze trafiają po raz siódmy. Rezultat meczu na 7:4 ustalił w samej końcówce Drewnowski.