Zainaugurowała Elitserien



Za nami inauguracyjna kolejka szwedzkiej Elitserien. We wszystkich czterech spotkaniach występowali reprezentanci Fogo Unii Leszno. Zdecydowanie najlepiej wiodło się Przemysławowi Pawlickiemu.

Kapitan leszczyńskich Byków zdobył komplet punktów dla Piraterny. Jego drużyna pokonała na własnym terenie Ikaros Smedernę 51:39.

Piraterna Motala: 51
1. Chris Holder (1*,1*,3,3) 8+2
2. Linus Sundstroem (2,1*,2,1) 6+1
3. Jonas Davidsson (2,3,3,3,2*) 13+1
4. Maciej Janowski (D,1,0,2*) 3+1
5. Przemysław Pawlicki (3,3,3,2*,3) 14+1
6. Anton Rosen (1,W,2,D,2) 5
7. Fredrik Engman (0,1,1) 2

Ikaros Smederna Eskilstuna: 39
1. Andreas Jonsson (3,2,2,2,1) 10
2. Magnus Zetterstroem (0,0,1) 1
3. Grigorij Łaguta (1,0,0) 1
4. Krzysztof Buczkowski (3,0,3,0,0) 6
5. Peter Karlsson (2,2,W,0) 4
6. Kenni Larsen (3,3,1,2,W,1) 10
7. Oliver Berntzon (2*,1,1*,3) 7+2

Bieg po biegu:
1. A. Jonsson, L. Sundstroem, Ch. Holder, M. Zetterstroem 3:3 (3:3)
2. K. Larsen, O. Berntzon, A. Rosen, F. Engman 1:5 (4:8)
3. K. Buczkowski, J. Davidsson, G. Łaguta, M. Janowski (D) 2:4 (6:12)
4. Prz. Pawlicki, P. Karlsson, O. Berntzon, A. Rosen (W) 3:3 (9:15)
5. K. Larsen, A. Rosen, L. Sundstroem, K. Buczkowski 3:3 (12:18)
6. J. Davidsson, A. Jonsson, M. Janowski, M. Zetterstroem 4:2 (16:20)
7. K. Buczkowski, L. Sundstroem, Ch. Holder, G. Łaguta 3:3 (19:23)
8. J. Davidsson, P. Karlsson, O. Berntzon, M. Janowski 3:3 (22:26)
9. Prz. Pawlicki, A. Jonsson, K. Larsen, A. Rosen (D) 3:3 (25:29)
10. Ch. Holder, K. Larsen, F. Engman, P. Karlsson (W) 4:2 (29:31)
11. O. Berntzon, A. Rosen, F. Engman, K. Larsen (W) 3:3 (32:34)
12. Prz. Pawlicki, M. Janowski, M. Zetterstroem, G. Łaguta 5:1 (37:35)
13. J. Davidsson, A. Jonsson, L. Sundstroem, K. Buczkowski 4:2 (41:37)
14. Ch. Holder, Prz. Pawlicki, K. Larsen, P. Karlsson 5:1 (46:38)
15. Prz. Pawlicki, J. Davidsson, A. Jonsson, K. Buczkowski 5:1 (51:39)

Vastervik pokonali u siebie Indianernę. W zespole gości ścigał się Damian Baliński, który zgromadził 3 punkty w trzech startach.

Vastervik Speedway: 53
1. P. Ljung (1,3,3,0,3) 10
2. T. Jędrzejak (3,3,1,2,3,1) 13
3. Ch. Harris (2*,3,1*,2,2*,0) 10+3
4. D. Nermark – zastępstwo zawodnika
5. H. Andersen (1*,0,3,0,0) 4+1
6. T. Batchelor (3,2,2*,3) 10+1
7. L. Lindgren (2*,2*,1,1) 6+2

Indianerna Kumla: 37
1. A. Lindbaeck (0,1*,W,1) 2+1
2. R. Holta (2,2,0,1,1) 6
3. P. Protasiewicz (1,U,3,3,2,2*) 11+1
4. J. Kylmaekorpi (0,1,0) 1
5. N.K. Iversen (3,2,3,2*,1*,3) 14+2
6. M. Thoernblom (0,0,0) 0
7. D. Baliński (1,0,2) 3

Bieg po biegu:
1. T. Jędrzejak, R. Holta, P. Ljung, A. Lindbaeck 4:2 (4:2)
2. T. Batchelor, L. Lindgren, D. Baliński, M. Thoernblom 5:1 (9:3)
3. P. Ljung, Ch. Harris, P. Protasiewicz, J. Kylmaekorpi 5:1 (14:4)
4. N.K. Iversen, T. Batchelor, H. Andersen, D. Baliński 3:3 (17:7)
5. T. Jędrzejak, L. Lindgren, J. Kylmaekorpi, M. Thoernblom 5:1 (22:8)
6. Ch. Harris, R. Holta, A. Lindbaeck, H. Andersen 3:3 (25:11)
7. P. Ljung, N.K. Iversen, T. Jędrzejak, P. Protasiewicz (U) 4:2 (29:13)
8. N.K. Iversen, T. Jędrzejak, Ch. Harris, R. Holta 3:3 (32:16)
9. H. Andersen, T. Batchelor, R. Holta, A. Lindbaeck (W) 5:1 (37:17)
10. P. Protasiewicz, N.K. Iversen, L. Lindgren, P. Ljung 1:5 (38:22)
11. T. Batchelor, D. Baliński, L. Lindgren, M. Thoernblom 4:2 (42:24)
12. P. Protasiewicz, Ch. Harris, R. Holta, H. Andersen 2:4 (44:28)
13. T. Jędrzejak, Ch. Harris, A. Lindbaeck, J. Kylmaekorpi 5:1 (49:29)
14. P. Ljung, P. Protasiewicz, N.K. Iversen, H. Andersen 3:3 (52:32)
15. N.K. Iversen, P. Protasiewicz, T. Jędrzejak, Ch. Harris 1:5 (53:37)

Jednym z liderów Dackarny okazał być się Fredrik Lindgren. Leszczyński Szwed zebrał 11 oczek i bonus, a drużyna z Malilli pokonała na wyjeździe Hammarby 53:37.

Hammarby Sztokholm: 38
1. Grzegorz Walasek (1,1,2,3,D) 7
2. Artiom Łaguta (3,3,3,1,3,3) 16
3. Aleksandr Łoktajew (1*,1,0,1,3,0) 6+1
4. Mikael Max (2,0,1,0) 3
5. Rafał Okoniewski (1,0,0) 1
6. Sebastian Alden (3,0,0,2) 5
7. Alexander Edberg (0,0) 0

Dackarna Malilla: 52
1. Patryk Dudek (0,3,3,1*,0) 7+1
2. Darcy Ward – zastępstwo zawodnika
3. Fredrik Lindgren (2,3,2,2,1,1*) 11+1
4. Dennis Andersson (0,1*,0,2*,2) 5+2
5. Michael Jepsen Jensen (2*,2*,3,3,2,2) 14+2
6. Patrick Hougaard (2,3,2,2*,1,3) 13+1
7. Joel Larsson (1*,1) 2+1

Bieg po biegu:
1. A. Łaguta, F. Lindgren, G. Walasek, P. Dudek 4:2 (4:2)
2. S. Alden, P. Hougaard, J. Larsson, A. Edberg 3:3 (7:5)
3. F. Lindgren, M. Max, A. Łoktajew, D. Andersson 3:3 (10:8)
4. P. Hougaard, M. J. Jensen, R. Okoniewski, S. Alden 1:5 (11:13)
5. A. Łaguta, P. Hougaard, D. Andersson, S. Alden 3:3 (14:16)
6. P. Dudek, M. J. Jensen, A. Łoktajew, M. Max 1:5 (15:21)
7. A. Łaguta, F. Lindgren, G. Walasek, D. Andersson 4:2 (19:23)
8. M. J. Jensen, P. Hougaard, M. Max, A. Łoktajew 1:5 (20:28)
9. P. Dudek, D. Andersson, A. Łaguta, R. Okoniewski 1:5 (21:33)
10. M. J. Jensen, G. Walasek, P. Hougaard, R. Okoniewski 2:4 (23:37)
11. P. Hougaard, S. Alden, J. Larsson, A. Edberg 2:4 (25:41)
12. G. Walasek, F. Lindgren, P. Dudek, M. Max 3:3 (28:44)
13. A. Łaguta, D. Andersson, A. Łoktajew, P. Dudek 4:2 (32:46)
14. A. Łoktajew, M. J. Jensen, F. Lindgren, G. Walasek (D) 3:3 (35:49)
15. A. Łaguta, M. J. Jensen, F. Lindgren, A. Łoktajew 3:3 (38:52)

Vargarna Norrkoeping przegrała mecz wyjazdowy z Vetlandą 43:47. W ekipie Wilków najskuteczniej jeździł Grzegorz Zengota, który zainkasował 12 punktów.

VMS Elit Vetlanda: 47
1. Thomas H. Jonasson (1*,1,2,2*) 6+2
2. Mikkel B. Jensen (2,2,0,1) 5
3. Jarosław Hampel (3,3,3,D,2) 11
4. David Ruud (1,0,1) 2
5. Martin Vaculik (2,2*,2,3,1*) 10+2
6. Bartosz Zmarzlik (3,1*,0,3,2*,1*) 10+3
7. Jacob Thorssell (0,0,3) 3

Vargarna Norrköping: 43
1. Tomasz Gapiński (0,2,0,2*) 4+1
2. Kim Nilsson (3,1*,1,0) 5+1
3. Peter Kildemand (2,2*,3,D) 7+1
4. Grzegorz Zengota (0,3,3,3,3) 12
5. Adrian Miedziński (3,2,3,1,0) 9
6. Anders Mellgren (2,1,0,1,1) 5
7. Pontus Aspgren (1*,W,0) 1+1

Bieg po biegu:
1. K. Nilsson, M. B. Jensen, T. H. Jonasson, T. Gapiński 3:3 (3:3)
2. B. Zmarzlik, A. Mellgren, P. Aspgren, J. Thorssell 3:3 (6:6)
3. J. Hampel, P. Kildemand, D. Ruud, G. Zengota 4:2 (10:8)
4. A. Miedziński, M. Vaculik, B. Zmarzlik, P. Aspgren (W) 3:3 (13:11)
5. G. Zengota, M. B. Jensen, A. Mellgren, B. Zmarzlik 2:4 (15:15)
6. J. Hampel, T. Gapiński, K. Nilsson, D. Ruud 3:3 (18:18)
7. G. Zengota, P. Kildemand, T. H. Jonasson, M. B. Jensen 1:5 (19:23)
8. J. Hampel, A. Miedziński, D. Ruud, A. Mellgren 4:2 (23:25)
9. B. Zmarzlik, M. Vaculik, K. Nilsson, T. Gapiński 5:1 (28:26)
10. A. Miedziński, T. H. Jonasson, A. Mellgren, J. Thorssell 2:4 (30:30)
11. J. Thorssell, B. Zmarzlik, A. Mellgren, P. Aspgren 5:1 (35:31)
12. P. Kildemand, M. Vaculik, B. Zmarzlik, K. Nilsson 3:3 (38:34)
13. G. Zengota, T. Gapiński, M. B. Jensen, J. Hampel (D) 1:5 (39:39)
14. M. Vaculik, T. H. Jonasson, A. Miedziński, P. Kildemand (D) 5:1 (44:40)
15. G. Zengota, J. Hampel, M. Vaculik, A. Miedziński 3:3 (47:43)

Łukasz Kaczmarek