Zaimponowali tym, czego brakuje w lidze19 goli strzelili zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno w kontrolnym spotkaniu w Zielonej Górze. Podopieczni Tomasza Trznadla pokonali miejscowy PKZ Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski aż 19:5.

Akademicy to lider 2 ligi lubuskiej. W tamtejszych rozgrywkach występują zaledwie cztery zespoły, a zatem gospodarze mają sporo wolnego czasu. Wolny termin miał również beniaminek z Leszna, bo Futsal Ekstraklasa w ten weekend znowu nie grała.

GI Malepszy Futsal Leszno od dłuższego czasu ma potężne problemy ze skutecznością. Niedzielny sparing zdaje się temu przeczyć, choć trzeba pamiętać, że obydwa zespoły dzielą aż dwie klasy rozgrywkowe. Na imponujący dorobek biało-czerwonych złożyli się: Hubert Olszak i Sebastian Wojciechowski – po 4 gole, Adrian Niedźwiedzki – 3, Jakub Molicki i Michał Bartnicki – po 2 oraz Jakub Budych, Dawid Witek, Jan Martin i Jarek Radliński – po 1.

Pozostaje mieć nadzieje, że dobra skuteczność zostania podtrzymana w meczach o punkty. Już w najbliższą niedzielę leszczynianie podejmą w hali Trapez FC KJ Toruń. W tej chwili nasza ekipa znajduje się w strefie spadkowej, a mecz z wicemistrzem Polski może mieć w ostatecznym rozrachunku kolosalne znaczenie.