Zagrają w golfa19 czerwca w Rajszewie koło Warszawy odbędzie się impreza pod nazwą PGE Ekstraliga Golf Challenge. Udział w nietypowym evencie wezmą czołowi żużlowcy, w tym również leszczynianie.

Wśród nominowanych znalazła się dwójka zawodników Fogo Unii Leszno, Emil Sajfutdinow i Piotr Pawlicki. Jak poinformował Przemysław Szymkowiak, manager ds. PR PGE Ekstraligi, jest to kolejna inicjatywa marketingowa, po niedawnych wyborach Miss Startu. – W ramach eventu zaplanowany został mini pojedynek golfowy żużlowców, którzy wcześniej będą mogli potrenować pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Chcemy pokazać czołowych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata z innej strony. Sezon właśnie przekroczył półmetek, to dobra pora aby choć na chwilę oderwać się od rywalizacji na torze i przenieść się do dyscypliny o zupełnie innej charakterystyce, nazywanej często grą dla dżentelmenów.

Obok dwójki Byków na polu golfowym zobaczymy Tomasza Golloba, Krzysztofa Buczkowskiego (MrGarden GKM Grudziądz), Martina Vaculika (Unia Tarnów), Petera Kildemanda (PGE Stal Rzeszów), Pawła Przedpełskiego, Chrisa Holdera (KS Toruń), Taia Woffindena (Betard Sparta Wrocław), Piotra Protasiewicza (Spar Falubaz Zielona Góra) i Linusa Sundstroema (MmM.pl Stal Gorzów).

Łukasz Kaczmarek