Zagrają w barażachTrzy zwycięstwa i jedna porażka – to bilans KS Futsal Leszno w eliminacjach Mistrzostw Polski do lat 14. Młoda futsalowa drużyna z Leszna zajęła drugie miejsce w turnieju i zagra w barażach.

W inauguracyjnym spotkaniu leszczynianie pokonali ekipę z Białegostoku 3:0. O końcowym rezultacie zdecydowała pierwsza połowa. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, jednak rywale nie byli w stanie pokonać leszczyńskiego bramkarza. Ostatecznie to nasi gracze mogli cieszyć się z pierwszego triumfu. W kolejnym pojedynku KS Futsal Leszno odniósł porażkę z późniejszymi zwycięzcami turnieju eliminacyjnego. Gospodarze pokonali naszą ekipę gładko, 5:0. Zupełnie inny przebieg miał mecz z Malawee ŁAF 2003 Łódź.  Tam leszczynianie urządzili sobie istny maraton strzelecki. Nasi młodzi futsaliści rozgromili łodzian aż 12:0.

W ostatnim pojedynku nasi gracze zmierzyli się z Drukarzem Warszawa. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie udział w barażach. Stawką meczu było jednak drugie miejsce w niedzielnym turnieju. Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła bramek, choć optyczną przewagę mieli leszczynianie. Tuż po wznowieniu dwie kapitalne szanse do objęcia prowadzenia zmarnowali warszawianie. W końcu dopieli jednak swego i po świetnej kontrze objęli prowadzenie. Leszczynianie natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Wreszcie w ostatniej minucie pojedynku do bramki rywala trafił Oskar Wulke i mieliśmy 1:1. Do nie był jednak koniec! Na 13 sekund przed końcem faul w polu karnym popełnili warszawianie. Takiej szansy nie mógł zmarnować faulowany chwilę wcześniej Kuba Harendarz, który ustalił wynik meczu na 2:1 dla Leszna. Strzelec ostatniego gola niedzielnych zmagań został jednocześnie królem strzelców turnieju.

W całej Polsce odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Bezpośrednio do finału, który odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2017 roku uzyskali triumfatorzy. Drużyny z miejsc 2-3 o awans do finału będą musiały powalczyć w turniejach barażowych. Właśnie taką batalię będą zmuszeni stoczyć młodzi reprezentanci KS Futsal Leszno.

Wyniki poszczególnych spotkań:

MOKS Białystok – KS Futsal Leszno 0:3
Junior Hurtap Łęczyca – Drukarz Warszawa 3:1
Malawee ŁAF 2003 Łódź – MOKS Białystok 1:4
KS Futsal Leszno – Junior Hurtap Łęczyca 0:5
Drukarz Warszawa – Malawee ŁAF 2003 Łódź 4:0
MOKS Białystok – Junior Hurtap Łęczyca 0:0
KS Futsal Leszno – Malawee ŁAF 2003 Łódź 12:0
Drukarz Warszawa –  MOKS Białystok 2:1
Junior Hurtap Łęczyca – Malawee ŁAF 2003 Łódź 5:0
KS Futsal Leszno – Drukarz Warszawa 2:1

Tabela końcowa turnieju:

 
Zespół Mecze Punkty Bramki Br. strac.
Junior Hurtap Łęczyca 4 10 12 1
Futsal Leszno 4 9 17 6
Drukarz Warszawa 4 6 8 6
MOKS Białystok 4 4 5 6
Malawee ŁAF 2003 Łódź 4 0 1 25
 

Daniel Nowak