Zadecydowała druga połowa

W ostatnim sparingu przed rundą rewanżową, piłkarze ręczni Arotu Astromalu Leszno przegrali w Hali Trzynastka z SPR Chrobrym Głogów 27:28.
Od samego początku było widać wielkie zaangażowanie ze strony gospodarzy, którzy rozbijali szybkimi atakami głogowską obronę. Ponadto sporo rzutów przeciwnika zostało obronionych przed dobrze dysponowanego Fryderyka Musiała. Wszystkie te elementy sprawiły, iż do przerwy Arot uzyskał aż siedmiopunktową przewagę. W drugiej połowie trener Ryszard Kmiecik wysłał do boju kilku zawodników, pełniących drugoplanowe role w zespole, co odbiło się niekorzystnie na jakości gry. Na dziesięć minut przed końcową syreną przyjezdni doprowadzili do wyrównania a chwilę później wyszli na prowadzenie. Ostatecznie nasi szczypiorniści przegrali, z grającym o jedną klasę wyżej Chrobym, zaledwie jedną bramką.