Zadecydowała dogrywka

Bliscy sprawienia olbrzymiej niespodzianki byli leszczyńscy szczypiorniści. W meczu 1/16 Pucharu Polski Real Astromal uległ, lecz dopiero po dogrywce, superligowemu Piotrkowinianowi Piotrków Trybunalski 26:27.

Początek należał do faworyzowanych gości, którzy szybko uzyskali kilka bramek przewagi. Podopieczni Macieja Wieruckiego nie zamierzali jednak odpuszczać i walczyli niezwykle ambitnie. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni nie byli w stanie wstrzelić się w leszczyńską bramkę. Gol za golem padał natomiast łupem miejscowych. W efekcie czego, to leszczynianie prowadzili do przerwy, a wynik brzmiał 12:11. Po zmianie stron gra bardzo się zaostrzyła, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć z wynikiem. Rezultat cały czas oscylował wokół remisu. Zasadnicza część gry zakończyła się remisem po 22 i o losach tego pojedynku musiała zdecydować dogrywka w systemie 2 x 5 minut.

Pełna emocji dodatkowa część spotkania zakończyła się pomyślnie dla Piotrkowianina. Na kilkanaście sekund przed końcem piłka była w posiadaniu gospodarzy, którzy nie wykończyli jednak skutecznie swojej akcji. Na domiar złego kilkanaście sekund przed syreną końcową sędzia odesłał na ławkę jednego z naszych graczy. Grę w przewadze wykorzystał rywal. Gola na wagę zwycięstwa w ostatniej sekundzie zdobył jedyny reprezentant Polski w składzie Piotrkowianina, Mateusz Góralski. Ostatecznie Real Astromal przegrał mecz 1/16 Pucharu Polski w stosunku 26:27.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Przekwas, Krystkowiak i Łuczak po 6, Leder 3, Barłomiejczyk 2, Meissner, Szkudelski, Wierucki oraz Pochopień po 1.