Zadanie wykonane



Drugie zwycięstwo w czwartym meczu w I lidze mężczyzn odnieśli szczypiorniści Real Astromal Leszno. Podopieczni Macieja Wieruckiego pokonali w hali Trzynastka KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 28:23.

Gospodarze rozpoczęli świetnie, od prowadzenia 3:0. Leszczynianie mogli prowadzić jeszcze wyżej, ale wykazywali się niefrasobliwością w ataku. Rywale wykorzystali słabość miejscowych i szybko doprowadzili do remisu. Potem inicjatywę znowu przejęli gracze Macieja Wieruckiego i pierwszą połowę wygrali w stosunku 14:11.

Po zmianie stron wydawało się, że zielonogórzanie będą w stanie odwrócić losy tego pojedynku. Real Astromal wykorzystał jednak grę w przewadze i zyskał kilka oczek przewagi. W pewnym momencie leszczynianie mieli aż sześć bramek zaliczki. Takiej przewagi nie zmarnowali i pewnie “dowieźli” zwycięstwo do ostatniej syreny. Ostatecznie Real Astromal Leszno pokonał AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 28:23.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Meissner – 7, Płaczek – 6, Łuczak – 5, Frieske i Jaszkiewicz – po 3, Napierkowski i Wierucki – po 2.