Za tydzień startuje Futsal EkstraklasaJuż tylko tydzień pozostał do inauguracji Futsal Ekstraklasy. Ze sporymi nadziejami do sezonu 2022/2023 przystąpią gracze GI Malepszy Arth Soft Leszno.

W minionych dniach leszczynianie rozegrali kolejne dwie gry kontrolne. Na obiekcie OSiR w Poniecu ulegli Dremanowi Opole Komprachcice 6:9, a kilka dni później w rewanżowym, wyjazdowym starciu z Red Dragons Pniewy zremisowali 4:4.

Wyniki tych konfrontacji nie mają większego znaczenia. Z pewnością cieszyć może dobra postawa nowych zawodników. W sparingach wysoką formę potwierdzał między innymi Marcel Wolan, który w ubiegłym sezonie był najskuteczniejszym graczem Górnika Polkowice. Z dobrej strony pokazał się też młody Yaroslav Zmiivskij, którego postawa była przecież sporym znakiem zapytania.

Transfery leszczyńskich działaczy wydają się być zatem trafione, choć wszystko zweryfikują konfrontacje o punkty. Inauguracja Futsal Ekstarklasy już za tydzień. Podopieczni Tomasza Trznadla w 1. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Przypomnijmy, iż to beniaminek, ale wystarczy przypomnieć sobie zeszły sezon, kiedy to podczas inauguracji faworyzowani leszczynianie polegli na wyjeździe z Legią, która również debiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przeciwnika nie należy zatem bagatelizować. Dodajmy, iż starcie z Widzem zaplanowano na najbliższą sobotę, na godzinę 16:00.

Przypomnijmy, iż z powodu remontu hali Trapez GI Malepszy Arth Soft Leszno swoje mecze w tym sezonie będzie rozgrywać z hali sportowej w Poniecu. Leszczynianie po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentują się 3. września, a rywal będzie z najwyższej półki. Do Ponieca zawita mistrz Polski, Piast Gliwice.