Za słabi na ElblągReal Astromal Leszno, po bardzo słabym spotkaniu, wysoko przegrał na własnym parkiecie 20:31. Katem okazał się zespół Meble Wójcik Elbląg.

Była to czwarta porażka Realu Astromalu w Hali Trzynastka w tym sezonie. Tak słabej gry przed własną publicznością w wykonaniu naszych szczypiornistów nie widzieliśmy już dawno.

Pierwsze fragmenty nie wskazyway jednak na to, że mecz będzie tak jednostronny. Podopieczni Ryszarda Kmiecika zaczęli potyczkę z animuszem, od odważnych ataków i obejęli prowadzenie. Z czasem, do głosu doszedł wyżej notowany rywal. Elbląg grał niesamowicie skutecznie, obnażając braki w defensywie gospodarzy, praktycznie w każdej sytuacji. Do przerwy przewaga gości wynosiła już sześć bramek.

Po zmianie stron, obraz się nie zmienił. Przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Leszczynianie byli bezradni przy bardzo dobrze tego dnia dysponowanej drużynie przeciwnej. Mnożyły się straty i faule, a na domiar złego brakowało szczęścia, bowiem świetnie między słupkami spisywał się Marcin Głębocki. Ostatecznie, miejscowi przegrali 20:31.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Krystkowiak 5, Przekwas i Giernas po 3, Łuczak i J. Wierucki po 2, Maleszka, Wąsiewicz, H. Szkudelski, Wesołek i Misiaczyk po 1. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Marcin Szopa (9 bramek).

2-minutowe kary:
Real Astromal – 4
Meble Wójcik – 6

Łukasz Kaczmarek

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGromią Grom
Następny artykułPolonia – Grom w obiektywie