Za nami druga kolejka

Za nami druga kolejka Elsett Zielone Technologie Basket Ligi. Prezentujemy Państwu krótki opis tego, co działo się podczas niedzielnej rywalizacji Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Dream Team 37 – 31 Mvoice
Mimo, że Mvoice wygrał wyraźnie pierwszą kwartę 16 – 10, a po trzeciej prowadził 29 – 25 to pierwsze zwycięstwo odniósł zespól z Gostynia. Zdecydowała, dłuższa ławka i lepiej rozegrana ostatnia kwarta 12–2 dla Dream Team. Pomimo niskiego wyniku, ten mecz był najbardziej wyrównany i ciekawy. Zwraca uwagę, słaba skuteczność rzutów z gry – odpowiednio 22% i 27%. Dream Team: Ratajczak 22, Wierzchowski i Kaczmarek po 5 Mvoice: Predko 9, Zielony 6.

Jamalex 40 – 60 BWeko
Wicemistrzowie ligi, nie mieli problemów z pokonaniem drużyny z Osiecznej, pod nową nazwą Jamalex. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana 13 – 14. W następnych dwóch, BWeko uzyskało dużą przewagę, po trzeciej ćwiartce 43-21 i mecz w zasadzie był rozstrzygnięty. Ostatnią kwartę, wygrał ambitnie grając Jamalex 19 – 17, jednak końcowy wynik oddaje przebieg meczu. Jamalex: Woźny 12, Piasecki 10 BWeko: Korbas 21, K.Kajak 18

Bizons 28 – 73 Libero
Młoda drużyna z Pogorzeli, nie nawiązała walki z bardziej doświadczonymi zawodnikami Libero. Pierwsze dwie kwarty, to całkowita dominacja Libero, 19-4 i 22-2. Dopiero w trzeciej, a przede wszystkim w czwartej kwarcie, przegranej przez Bizons, tylko 15-20, zawodnicy z Pogorzeli pokazali, że są w stanie powalczyć z każdym zespołem z naszej ligi. Bizons: P.Walkiewicz 7, Mikołajczyk 6 Libero: Grześkowiak 23, Przybylak 11

CF 66 50 – 39 Oldboys Obra
Drużyna z Kościana, przez wielu uważana za faworytów rozgrywek, nie sprostała grającym wciąż w niepełnym składzie mistrzom ligi. CF 66 od początku narzucił swój styl gry i przez większą część spotkania posiadał bezpieczną przewagę punktową. Po pierwszej połowie 22-14. Ambitna pogoń Oldboys spowodowała, że na trzy minuty przed końcem, po dwóch trójkach, ich strata stopniała tylko do 5 punktów. Końcówka należała jednak do CF 66 i dała im zasłużone zwycięstwo. O ich wygranej zdecydowała olbrzymia przewaga w zbiórkach, 46-22. CF 66: Buszewicz 19 (22 zb), D.Maćkowiak 14, L.Maćkowiak 13 Oldboys: Andrzejewski ,Jurga, Popiel po 8