Z Ostrowa bez punktów

Drugą wyjazdową porażkę w rundzie wiosennej odnotowali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół uległ Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 1:3.

Po kolejne punkty nasz zespół wybrał się do Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety z południa Wielkopolski poloniści wrócili z pustymi rękami. Choć przyznać należy, że sobotnią konfrontację leszczynianie rozpoczęli obiecująco. Już w 9 minucie spotkania nasz zespół objął prowadzenie po bramce Artura Krawczyka z rzutu wolnego. Miejscowi zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą. Gola na 1:1 zdobył Mateusz Ziemiański.

Zmiana stron, mogła przynieść błyskawiczną zmianę rezultatu. Niestety polonistom po raz kolejny zabrakło skuteczności, aby pokonać bramkarza miejscowych. To co tego dnia nie udawało się naszemu zespołowi, w 60 minucie spotkania powiodło się podopiecznym Marcina Kałuży. Do siatki przyjezdnych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Michał Giecz, który w pełni zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny sprzed kilkudziesięciu sekund. Dla doświadczonego pomocnika Ostrovii sobotnie spotkanie było prawdziwą sinusoidą. Do niewykorzystanej jedenastki i bramki popularny “Krecik” dołożył jeszcze czerwoną kartkę, przez co ostrowianie przez ponad 20 minut musieli grać w osłabieniu. Gry w przewadze nie wykorzystali jednak podopieczni Jędrzeja Kędziory, którzy co gorsza w 67 minucie stracili trzecią bramkę.

Miejscowi od tego momentu skupili się na obronie korzystnego rezultatu, co ostatecznie im się udało. Dzięki wygranej Ostrovia awansowała na 12 miejsce w ligowej tabeli. O cztery pozycje wyżej plasuje się natomiast Stainer Polonia, ktra ma w swoim dorobku 37 punktów.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:1 Stainer Polonia Leszno
0:1 Artur Krawczyk 9′
1:1 Mateusz Ziemiański 22′
1:2 Michał Giecz 60′
1:3 Łukasz Wiącek 67′