Z Orłem w GostyniuDwa tygodnie przez startem rozgrywek kolejny, poważny sprawdzian czeka drużynę GI Malepszy Futsal Leszno. W sobotę podopieczni Dariusza Pieczyńskiego zmierzą się z faworytem 1. Polskiej Ligi Futsalu, Orłem Jelcz – Laskowice. Sparing wyjątkowo odbędzie się w Gostyniu.

Kontrolny mecz z Orłem celowo przeniesiono do Gostynia, gdzie powstaje nowa drużyna futsalowa. Działacze chcą w ten sposób pomóc w promocji tego sportu w sąsiednim mieście. Rywale prowadzeni przez hiszpańskiego trenera, w zeszłym roku byli o krok od upragnionego awansu do Futsal Ekstraklasy. W nadchodzącym sezonie są faworytem południowej grupy 1. Polskiej Ligi Futsalu. Przypomnijmy, iż nasz zespół zadebiutuje w tych rozgrywkach, a przydzielono go do grupy północnej. GI Malepszy Futsal Leszno ma już za sobą kilka sparingów z niezwykle wymagającymi przeciwnikami. Jest też po ciężkim, kilkudniowym obozie przygotowawczym.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, a odbędzie się w hali sportowej gostyńskiego Liceum Ogólnokształcącego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.