Z mistrzem Polski o dwa punkty i bonusW najbliższą niedzielę kolejny mecz przed własną publicznością odjadą żużlowcy Fogo Unii Leszno. Tym razem do naszego miasta zawita bardziej wymagający rywal, jakim z pewnością jest Cash Broker Stal Gorzów. Stawką tego spotkania będą dwa ligowe punkty, ale również bonus. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu podopieczni Stanisława Chomskiego wygrali wysoko 51:39.

Oba zespoły do niedzielnego pojedynku przystąpią w zgoła odmiennych nastrojach. Gorzowianie mają za sobą fatalną passę czterech porażek z rzędu. Ponadto mistrzowie kraju do Leszna przyjadą bez kontuzjowanego Martina Vaculika. Jego miejsce zajmie Szwed, Linus Sundstroem. Warto nadmienić, że w szeregach rywali znajduje się dwóch byłych zawodników Unii Leszno. Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak doskonale znają leszczyński owal. Powinni zatem należeć do liderów swojego zespołu. Asem atutowym Stali pozostaje jednak Bartosz Zmarzlik, który kapitalnie radzi sobie na każdym torze.

Na fali zwycięstw znajdują się natomiast podopieczni Piotra Barona. Menadżer od dłuższego czasu nie może korzystać z usług Nickiego Pedersena, lecz Byki nie straciły na wartości. Wręcz przeciwnie, bo regularność występów bardzo pozytywnie wpłynęła na większość zawodników.

Obie ekipy są właściwie pewne udziału w fazie play-off. Natomiast gra toczy się o coś więcej. Od układu tabeli zależeć będzie bowiem zestawienie par półfinałowych i kolejność rozgrywania spotkań. Początek starcia z mistrzem Polski zaplanowano na godzinę 19:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Cash Broker Stal Gorzów:
1. Przemysław Pawlicki
2. Niels K. Iversen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Linus Sundstroem
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Peter Kildemand
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Janusz Kołodziej
14. Bartosz Smektała