Z ŁKS-em w TrapeziePierwszoligowe koszykarki XDemon Tęczy Leszno wracają na halę Trapez. Już jutro nasz zespół podejmował będzie dobrze spisujący się w obecnych rozgrywkach ŁKS SMS Łódź.

Po serii czterech spotkań bez wygranej nasze zawodniczki pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnalazły w Wodzisławiu Śląskim, gdzie wysoko pokonały miejscową Olimpię 52:73. Po tak okazałym triumfie leszczynianki w lepszych nastrojach wybrały się do Jeleniej Góry na mecz z tamtejszymi Karkonoszami. Niestety to spotkanie nie było już tak udane dla zawodniczek trenera Ryszarda Barańskiego, które przegrały 68:66 tracąc zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. 

Zdecydowanie lepiej od naszego zespołu spisują się łodzianki, które z bilansem 4-2 zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze. Prym w drużynie ŁKS-u wiedzie dobrze znana w Lesznie Martyna Stasiuk, która zdobywa średnio 13,25 punktów na mecz. Oprócz niej w szeregach klubu z Łodzi przyzwoicie spisuje się też Agnieszka Makowska, która przez dwa sezony cieszyła swoją grą kibiców z naszego miasta.
 
Czy opwrót na halę Trapez okaże sięszczęśliwy dla tęczowych? odpowiedz na to pytanie poznamy już jutro. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 16 w hali Trapez. 

Kamil Kuśnierek