Z liderem o zwycięstwo

Po wielkim zamieszaniu związanym z wydarzeniami ze "spotkania" z PGE Marmą Rzeszów, czas wrócić do zmagań ligowych. W najbliższą niedzielę, 9 czerwca o godzinie 16:00, Fogo Unia Leszno podejmie na własnym obiekcie lidera, Unibax Toruń.

Po wydarzeniach z ostatniej niedzieli, kibice spragnieni są z pewnością rywalizacji czterech zawodników dwóch drużyn. Spotkanie ligowe z 2 czerwca, popsuła bowiem PGE Marma Rzeszów, która przestraszyła się przyczepnej nawierzchni na stadionie im. Alfreda Smoczyka i nie wyjechała na tor. Miejmy nadzieję, że rozgłos w mediach, ale tylko i wyłącznie pod kątem czysto sportowym, będzie miało starcie Fogo Unii Leszno z Unibaksem Toruń.

Choć niedzielny mecz to konfrontacja lidera z wiceliderem, obie drużyny dzieli w ligowej tabeli przepaść. Unibax, będący na pierwszym miejscu, ma przewagę ośmiu punktów nad Fogo Unią. Nie ma co ukrywać, iż goście to fawroyt do zwycięstwa. Ponieśli tylko jedną porażkę w tym sezonie, udowodnili, że nawet bez kontuzjowanego Darcy'ego Warda, są niezwykle silni. W swoich szeregach mają przecież byłego i aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata, Tomasza Golloba i Chrisa Holdera a także będącego we wspaniałej formie, Adriana Miedzińskiego. Czy leszczynianom uda się powstrzymać toruńskie Anioły? Wszystko zależy od dyspozycji obcokrajowców. Zarówno Kenneth Bjerre, jak i Fredrik Lindgren, nie gwarantują dużych ilości oczek. Dobre występy Skandynawów, mogą być kluczem do triumfu, o ile wspomogą ich niesamowici juniorzy, Tobiasz Musielak i Piotr Pawlicki. Podopieczni Romana Jankowskiego mają z pewnością chrapkę na pokonanie rywala. Wygrana z Toruniem mogłaby zrekompensować fanom to, na jakim zakręcie obecnie znajduje się klub z Leszna.

W obliczu rezygnacji Prezesa Józefa Dworakowskiego i surowej kary nałożonej na klub przez Komisję Orzekającą, można domniemać, iż trybuny leszczyńskiego Smoka zapełnią się do ostatniego miejsca. Do przyjścia na stadion zachęcaja Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno. Z drugiej strony, wydarzenia z 2 czerwca oraz niechlubny obraz żużla wypracowany przez media, może odepchnąć niektóre osoby od tej dyscypliny sportu.

Unibax Toruń:
1. Chris Holder
2. Kamil Brzozowski
3. Adrian Miedziński
4. Darcy Ward
5. Tomasz Gollob
6. Paweł Przedpełski

FOGO Unia Leszno:
1. Przemysław Pawlicki
2. Damian Baliński
3. Fredrik Lindgren
4. Grzegorz Zengota
5. Kenneth Bjerre
6. Tobiasz Musielak

Łukasz Kaczmarek