Z Leszna do RydzynyPo wycofaniu z rozgrywek pierwszoligowej Polonii 1912, fani basketu mogli czuć się bardzo zawiedzeni. Okazuje się, że koszykarskie zmagania i znane z Trapezu twarze będzie można śledzić w oddalonej o zaledwie kilka kilometrów Rydzynie.

Rycerze Rydzyna – to nowy projekt, na którego czele stoi Jacek Kaszuba. Tamtejszy klub działalność rozpoczął dużo wcześniej, uczestniczył w rozgrywkach III ligi, lecz tym razem prezes Polonii chce całą swoją uwagę skupić właśnie tam. Rycerze zagrają w II lidze i mają spore szanse, aby szybko przeskoczyć szczebel wyżej. Dlaczego?

Okazuje się, iż w miasteczku rezydencji Leszczyńskich zagrają doskonale znani z hali Trapez: Kamil Chanas, Maciej Rostalski i Szymon Milczyński. Do drugoligowego zespołu dołączyli również bracia Dawid i Mateusz Bręk, którzy wcześniej związani byli z klubem z Poznania. Kadrę uzupełnią zawodnicy, którzy w Rydzynie grali już wcześniej, szczebel niżej.

Trenerem Rycerzy jest doskonale znany w Lesznie Jędrzej Jankowiak, niegdyś związany z Polonią. To będzie również czas powrotu dla Patryka Józefowicza, który ponownie zostanie menadżerem.

Kadra Rycerzy Rydzyna na sezon 2020/2021:
Kamil Chanas, Szymon Milczyński, Michał Samolak, Maciej Rostalski, Dawid Bręk, Mateusz Bręk, Adam Nawrocki, Maciej Krówczyński, Bartosz Kin, Kamil Łukanus, Filip Zacharski, Jeremiasz Domagała i Gerard Świerczyk.