Z Legnicą na inaugurację

SONY DSC


Poznaliśmy terminarz I ligi piłki ręcznej na sezon 2018/2019. W porównaniu do minionych rozgrywek jest sporo zmian.

Najistotniejszą z nich jest zwiększenie liczby zespołów na zapleczu Superligi z 30 do 36. Będą one jednak rywalizować nie w dwóch grupach, jak to miało do tej pory miejsce, a w trzech. W każdej z nich znalazło się po 12 drużyn.

Do grupy B trafił Real Astromal. Leszczynianie mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ uniknęli spadkowiczów z najwyższej klasy. Mowa tu o Meblach Wójcik Elbląg i KPR Legionowo, przydzielonych odpowiednio do grup A i C. Mimo to, nasza ekipa ma na rozkładzie wiele nowych rywali, których jak dotąd znała tylko z nazwy. Są to m.in. Olimpia Medex Piekary Śląskie, czy ASPR Zawadzkie. W towarzystwie nie brakuje jednak dobrze znanych team’ów, takich jak Grunwald Poznań, czy AZS UZ Zielona Góra oraz beniaminków Forza Wrocław Handball TeamOlimp Grodków.

Start zmagań zaplanowano na weekend 22 września. Pierwsza runda potrwa do 9 grudnia. Rewanżowe starcia rozpoczną się 26 stycznia natomiast ostatnia kolejka odbędzie się 27 kwietnia. Na inaugurację podopieczni Macieja Wieruckiego podejmą w hali Trzynastka Siódemkę Miedź Legnica. Na pierwszy wyjazd udadzą się tydzień później do Wielunia.