Z Lęborkiem po raz trzeci

W najbliższą niedzielę GI Malepszy Futsal Leszno podejmie w hali Trapez Team Lębork. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

W tym sezonie obie ekipy spotkały się już dwukrotnie. Najpierw w pierwszej rundzie rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy lepszy okazał się zespół prowadzony przez Tomasza Trznadla. Leszczynianie wygrali w Lęborku 2:1. Potem drużyny skojarzył futsalowy Puchar Polski. W tym starciu po obu stronach barykady zabrakło kilku kluczowych graczy. Po zasadniczym czasie gry był remis 2:2. Zwycięzcy nie wyłoniła również dogrywka, a w rzutach karnym lepsi okazali się lęborczanie.

Leszno i Lębork w ligowej tabeli dzielą 4 punkty. Nieco wyżej są biało-czerwoni, ale zarówno gospodarze, jak i goście mogą być umiarkowanie zadowoleni ze swojej postawy. Wszak przyjezdni to nowicjusze na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Liderem drużyny prowadzonej przez Wojciecha Piętę jest Mateusz Madziąg. Reprezentant Polski w tym sezonie strzelił już dla swojego zespołu 13 bramek. Goście dysponują też kilkoma istotnymi graczami zagranicznymi.  Najgroźniejszy wydaje się być Lucas Bonifacio Dos Santos, który zainkasował już 10 goli.

Początek niedzielnej potyczki w hali Trapez o godzinie 17:00. Poczynania futsalistów będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem internetowej telewizji TVcom.pl.