Z Kostrzynem o trzy punkty

Przed nami ligowa batalia na własnym parkiecie. W nadchodzącą niedzielę, GI Malepszy Futsal Leszno zmierzy się u siebie z Celulozą Kostrzyn.

Leszczynianie mają za sobą trudny bój w Mosinie, gdzie po heroicznej pogoni, zremisowali z tamtejszym Elegant Orlikiem. Z kolei ostatni mecz kostrzynian z Poznaniem został przełożony. Tym samym przyjezdni wracają do gry po nieco dłuższej przerwie. Warto wspomnieć, iż wcześniej nasz rywal, po zaciętej rywalizacji, przegrał w Pile.
 
Spoglądając w tabelę, faworytem zbliżającego się starcia będą gospodarze. Podopieczni Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka z 13 punktami na koncie, zajmują czwarte miejsce. Team prowadzony przez Michała Mendelskiego ma ledwie 5 oczek i plasuje się na przedostatniej pozycji. O czwarty triumf w sezonie wcale nie musi być łatwo. Drużyna przeciwna jest nieprzewidywalna i potrafi nawiązać równorzędną walkę nawet z najlepszymi. W osiągnięciu korzystnego rezultatu mają pomóc doświadczeni zawodnicy, tacy jak Sebastian Jankowski, czy Adrian Kłodawski. Wspomniana dwójka stanowi trzon zespołu i jest gwarancją większej jakości. O ich zatrzymanie postarają się biało-czerwoni, którzy przy ewentualnej wiktorii, mają szansę na awans o jedną lokatę. Jest to jednak zależne od wyniku sobotniej potyczki M40.pl z Credo Futsal. Kibice liczą, że miejscowi wrócą na właściwą ścieżkę i zgarną pełną pulę. Odpowiedzialność spoczywa na barkach najskuteczniejszych, a mianowicie Damianie Drewnowskim i Jakubie Molickim, którzy łącznie zdobyli już 16 bramek.
 
Co ciekawe, w historii spotkań obu ekip, trzykrotnie był remis. Czy tym razem padnie rozstrzygnięcie i ktoś przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Początek ciekawie zapowiadającej się konfrontacji od godziny 13:30 w hali Trapez. Bilet wstępu na zawody stanowi program w cenie 5 zł. Młodzieży do lat 18, za okazaniem legitymacji, przysługuje wejście bezpłatne. Dodajmy, iż relację tekstową na żywo przeprowadzi portal LeszczynskiSport.pl .

Łukasz Kaczmarek