Z groźną Stalą o dwa punktyDrugi mecz przed własną publicznością czeka w nadchodzącą sobotę leszczyńskich piłkarzy ręcznych. Real Astromal zmierzy się z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów.

Gorzowianie, jak na beniaminka I ligi, radzą sobie całkiem nieźle. Do tej pory, odnieśli oni dwa zwycięstwa nad Kościerzyną i Płockiem, a także zanotowali bardzo cenny remis w Olsztynie. Po trzech kolejkach, z 5 punktami na koncie zajmują wysoką, czwartą pozycję w tabeli.

W kompletnie innym położeniu, znajdują się w tym momencie podopieczni Macieja Wieruckiego. Ich bilans to zaledwie jeden triumf nad Wrocławiem, a ponadto dwie porażki poniesione w Gdańsku i Malborku, co daje dopiero dziesiąte miejsce. Kiepski start w rozgrywkach może być spowodowany kontuzjami czołowych rozgrywających, Huberta Szkudelskiego i Marcina Giernasa. Ich absencja z pewnością jest problemem i zdaje się, podobnie jak w zeszłym sezonie, psuć szyki naszemu klubowi.

Spotkanie ze Stalą może być jednym z ważniejszych dla leszczynian, chcących walczyć o najwyższe cele. Ewentualne potknięcie sprawi, iż czołówka odskoczy i trudno będzie ją dogonić. Początek starcia w hali Trzynastka zaplanowano tradycyjnie na godzinę 18:00.

(kk)