XIV Turniej Bokserski Pawlaka

25 lutego, w samo południe w leszczyńskiej hali Ćwicznia rozpocznie się XIV Turniej Bokserski imienia Włodzimierza Pawlaka. 

Na turniej przyjadą czołowi bokserzy z okręgu Wielkopolski i nie tylko. Na razie potwierdzone jest przybycie około 70 pięściarzy. Zawody kolejny raz uczczą pamięć wielkiego boksera. Kim był Włodzimierz Pawlak? – Włodek był jednym z medalistów mistrzostw Polski. Jest to wychowanek i zarazem bratanem Jana Pawlaka. Ten chłopak zdobywał mnóstwo medali i rozsławiał miasto Leszno – odpowiedział Albin Pudlicki. -Szkoda, że nie ma już go z nami – dodał.
 
W turnieju udział weźmie sporo bokserów Polonii 1912 Astromal Leszno. – Będą tacy, którzy mają za sobą już przeszło 20 walk ale i tacy, którzy walczyli raz – podkreśla trener naszych bokserów. Szkoleniowec liczy, że do rywalizacji przystąpi około 15-17 leszczynian. 
 
Turniej w Lesznie będzie dla bokserów znakomitym sprawdzianem przed zbliżającymi sie wielkimi krokami mistrzostwami Polski, które rozpoczną sie 28 marca w hali Trapez. – Do Trapezu przyjedzie około 160 najlepszych juniorów w Polsce – informuje trener Albin Pudlicki.

Daniel Nowak