Wyszarpane zwycięstwo

Siatkarze UKS 9 Leszno po zaciętym boju pokonali w Kaliszu tamtejszy Amber Kalisz 3:2. Warto podkreślić, iż leszczynianie przegrywali już w tym meczu 0:2.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Tygrysów. Pierwsze dwa sety dość niespodziewanie zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Przełamanie nadeszło we właściwym momencie. Trzecią i czwartą partię podopieczni Jarosława Borowskiego wygrali kolejno do 22 i 23. W tie breaku leszczynianie byli już poza zasięgiem miejscowych. UKS 9 w decydującym secie wygrała 15:9, a w całym meczu 3:2.

To był ostatni pojedynek fazy zasadniczej siatkarskiej III ligi. Dzięki zwycięstwu nad outsiderem tabeli, leszczynianie zapewnili sobie czwarte miejsce w grupie. To z kolei oznacza walkę o 5. miejsce klasyfikacji III ligi.

Amber Kalisz – UKS 9 Leszno 2:3 (25:21; 25:23; 22:25; 23:25; 8:15)