Wyróżnienia dla Polonistów



Nikodem Sirijatowicz z Jamalex Polonii został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem sezonu zasadniczego 2015/2016. Wśród szkoleniowców wyróżniono Łukasza Grudniewskiego.

Wyboru MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), najlepszego trenera oraz pierwszej piątki dokonali szkoleniowcy wszystkich klubów grupy D drugiej ligi mężczyzn, którzy na co dzień obserwowali rozgrywki. Dla Sirijatowicza wybór na MVP to spore wyróżnienie. W najlepszej piątce sezonu zasadniczego, prócz Nikodema znaleźli się dwaj innii leszczynianie: Szymon Milczyński i Standferd Sanny. Statuetki będą wręczane wyróżnionym zawodnikom i trenerom podczas meczów play-off, rozgrywanych przed własną publicznością.

MVP sezonu zasadniczego 2015/2016
Nikodem Sirijatowicz (Jamalex Polonia 1912 Leszno)

Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2015/2016
Łukasz Grudniewski (Jamalex Polonia 1912 Leszno)

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2015/2016
Nikodem Sirijatowicz (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Łukasz Niesobski (KS Sudety Jelenia Góra), Stanferd Sanny (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Marcin Wróbel (Górnik Trans.eu Wałbrzych), Szymon Milczyński (Jamalex Polonia 1912 Leszno)

Wyniki głosowania:

MVP sezonu zasadniczego 2015/2016
Nikodem Sirijatowicz (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 5
Łukasz Niesobski (KS Sudety Jelenia Góra) 4
Stanferd Sanny (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 1
Radosław Trubacz (Muszkieterowie Nowa Sól) 1
Marcin Wróbel (Górnik Trans.eu Wałbrzych) 1

Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2015/2016
Łukasz Grudniewski (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 10
Robert Kościuk (Röben Gimbasket Wrocław) 1
Tomasz Niedbalski (WKK Wrocław) 1

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2015/2016
Marcin Wróbel (Górnik Trans.eu Wałbrzych) 8
Łukasz Niesobski (KS Sudety Jelenia Góra) 6
Stanferd Sanny (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 6
Nikodem Sirijatowicz (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 5
Szymon Milczyński (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 3
Paweł Nowicki (RKKS Rawia Rawag Rawicz) 3
Marcin Chodkiewicz (MKS Sokół Marbo Międzychód) 3
Marcel Ponitka (Muszkieterowie Nowa Sól) 3
Radosław Trubacz (Muszkieterowie Nowa Sól) 3
Szymon Kiwilsza (WKK Wrocław) 3
Jakub Dryjański (RKKS Rawia Rawag Rawicz) 2
Rafał Glapiński (Górnik Trans.eu Wałbrzych) 2
Grzegorz Kaczmarek (KK Oleśnica) 2
Jakub Kobel (WKK Wrocław) 2
Rafał Niesobski (Górnik Trans.eu Wałbrzych) 2
Szymon Budnikowski (AZS Politechnika Poznań) 1
Filip Dylik (MKS Sokół Marbo Międzychód) 1
Szymon Maciołek (RKKS Rawia Rawag Rawicz) 1
Paweł Minciel (KS Sudety Jelenia Góra) 1
Grzegorz Paszek (Jamalex Polonia 1912 Leszno) 1
Dominik Rutkowski (WKK Wrocław) 1
Paweł Stankiewicz (RKKS Rawia Rawag Rawicz) 1

Jak głosowali?
Jamalex Polonia 1912 Leszno (trener Łukasz Grudniewski): MVP Radosław Trubacz – trener Tomasz Niedbalski – piątka Marcel Ponitka, Łukasz Niesobski, Radosław Trubacz, Marcin Wróbel, Szymon Kiwilsza
Górnik Trans.eu Wałbrzych (trener Arkadiusz Chlebda): Łukasz Niesobski – Łukasz Grudniewski – Łukasz Niesobski, Nikodem Sirijatowicz, Filip Dylik, Paweł Nowicki, Grzegorz Paszek
RKKS Rawia Rawag Rawicz (trener Marek Lebiedziński): Łukasz Niesobski – Łukasz Grudniewski – Jakub Kobel, Stanferd Sanny, Radosław Trubacz, Marcin Wróbel, Szymon Milczyński
MKS Sokół Marbo Międzychód (trener Sławomir Szulczyk): Marcin Wróbel – Łukasz Grudniewski – Rafał Glapiński, Łukasz Niesobski, Stanferd Sanny, Paweł Minciel, Szymon Budnikowski
Muszkieterowie Nowa Sól (trener Arkadiusz Miłoszewski): Nikodem Sirijatowicz – Łukasz Grudniewski – Nikodem Sirijatowicz, Stanferd Sanny, Paweł Nowicki, Marcin Wróbel, Szymon Kiwilsza
KS Sudety Jelenia Góra (zarząd klubu): Nikodem Sirijatowicz – Robert Kościuk – Nikodem Sirijatowicz, Rafał Niesobski, Radosław Trubacz, Marcin Chodkiewicz, Szymon Kiwilsza
WKK Wrocław (trener Tomasz Niedbalski): Nikodem Sirijatowicz – Łukasz Grudniewski – Nikodem Sirijatowicz, Stanferd Sanny, Łukasz Niesobski, Marcin Wróbel, Jakub Dryjański
AZS Politechnika Poznań (trener Waldemar Mendel): Stanferd Sanny – Łukasz Grudniewski -Rafał Glapiński, Stanferd Sanny, Grzegorz Kaczmarek, Marcin Wróbel, Marcin Chodkiewicz
KK Oleśnica (trener Piotr Gliniak): Nikodem Sirijatowicz – Łukasz Grudniewski – Nikodem Sirijatowicz, Marcel Ponitka, Dominik Rutkowski, Marcin Wróbel, Jakub Dryjański
MKS Otmuchów (trener Marcin Łakis): Łukasz Niesobski – Łukasz Grudniewski – Jakub Kobel, Szymon Maciołek, Grzegorz Kaczmarek, Marcin Wróbel, Szymon Milczyński
Röben Gimbasket Wrocław (trener Robert Kościuk): Łukasz Niesobski – Łukasz Grudniewski – Marcel Ponitka, Łukasz Niesobski, Paweł Nowicki, Marcin Wróbel, Szymon Milczyński
Sklep Polski MKK Gniezno (trener Arkadiusz Konowalski): Nikodem Sirijatowicz – Łukasz Grudniewski – Łukasz Niesobski, Stanferd Sanny, Rafał Niesobski, Paweł Stankiewicz, Marcin Chodkiewicz

(n)