Wynik lepszy, niż gra

W kolejnym spotkaniu ligowym, Polonia 1912 Leszno wygrała na własnym boisku z Kanią Poclopper Gostyń 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie.

Po ostatniej porażce z PKS-em Racot, Poloniści mieli się przełamać i odnieść zwycięstwo nad gostyńską Kanią, która okupuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Tak się stało, aczkolwiek styl gry leszczynian pozostawiał wiele do życzenia.

Na początku pierwszej odsłony, obie drużyny grały nieco nerwowo i chaotycznie, nie potrafiąc narzucić własnego stylu gry. W 8. minucie sporego pecha mieli gospodarze. Piłka po strzale Pawlickiego odbiła się od słupka. Później, szanse na gola mieli jeszcze Płocharczyk i Kowalski. Niestety, ani jednemu, ani drugiemu zawodnikowi, nie udało się pokonać Wujczaka. Kania nie przestraszyła się rywala i konstruowała przemyślane ataki, co sprawiło, iż mecz był niezwykle interesujący. Najbardziej aktywny w szeregach gości był Bujak. Piłkarzowi zabrakło jednak precyzji przy dwóch uderzeniach. Wynik do przerwy brzmiał 0:0.

Po przerwie, dokładnie w 57. minucie, Płocharczyk kropnął z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Pierwszego trafienia ze strony miejscowego zespołu, doczekaliśmy się dopiero w 61. minucie. Po solowej akcji Glapiaka i odegraniu na piąty metr, do siatki trafił Pawlicki. Podopieczni Tomasza Krysiaka, grający bardzo zachowawczo, powinni stracić gola w 79. minucie. Stuprocentową okazję zmarnował jednak rezerwowy, Chwaliszewski. Niewykorzystana sytuacja zemściła się i w 82. minucie, leszczynianie podwyższyli rezultat na 2:0 za sprawą Płocharczyka. Do końca, nic już się nie wydarzyło i Polonia, choć zaprezentowała się poniżej oczekiwań, zainkasowała trzy punkty.

Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Olszak, Ozimek, Jęsiek, Jankowski, Bugzel, Glapiak, Kowalski (81' Konieczny), Tomkowiak, Płocharczyk, Pawlicki (73' Marciniak)

Kania Polcopper Gostyń: Wujczak – Danielczyk, Muszyński, Ł. Hajduk, Bujak, Tomczak (86' T. Hajduk), Strugała, Wabiński (77' Mucha), Krzyżostaniak, Przewoźny (68' Chwaliszewski), Fechner