Wymęczone zwycięstwo

W bólach rodziło się kolejne zwycięstwo ligowe Polonii 1912. Drużyna leszczyńska, grająca jak równy z równym z Unią Swarzędz, wygrała spotkanie na własnym boisku 1:0.

Przed meczem, obydwa zespoły, sąsiadowały ze sobą w tabeli. Trudno było wskazać faworyta, chociaż na fali wznoszącej byli Poloniści. 

Pierwsza połowa rozpoczęła się dosyć niemrawo. Zarówno jedna, jak i druga strona nie potrafiła stworzyć klarownych sytuacji. Na murawie panowało spore zamieszanie, szczególnie w środku pola, gdzie dochodziło do wielu starć stykowych. To, co najważniejsze, miało miejsce tuż przed przerwą. W 41. minucie dokładne, długie zagranie Przemysława Kowalskiego, na bramkę zamienił Patryk Kowalski. Popularny "Ogór" strzałem bez przyjęcia, umieścił piłkę pod poprzeczką, nie dając szans na skuteczną obronę Łukaszowi Maćkowiakowi. Z prowadzeniem 1:0, leszczynianie schodzili do szatni.

Podczas drugiej odsłony Unia grała bardziej odważnie i agresywniej. Przyjezdni próbowali szybko wyrównać, ale nie pozwalali im na to gospodarze, którzy bezbłędnie spisywali się w defensywie. W 71. minucie po jednej z kontr, mogło być 2:0, jednak po dobrym podaniu Macieja Tomkowiaka, z kilku metrów wprost w bramkarza uderzył Łukasz Glapiak. W 84. minucie szczęście miało Leszno, ponieważ stuprocentową okazję na strzelenie gola zmarnował Swarzędz. Fatalne pudło zanotował Marek Gołembowski. Już w doliczonym czasie, cała jedenastka miejscowych usilnie broniła korzystnego rezultatu. Goście nie wykorzystali jednak żadnego ze stałych fragmentów. 

Ostatecznie, Polonia wymęczyła jednobramkowe zwycięstwo nad Unią Swarzędz. Szansa na kolejne punkty już w najbliższą niedzielę. Wtedy to podopieczni Leszka Partyńskiego zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Dopiewo.

Składy:
Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Przem. Kowalski, Ozimek – Bugzel, Glapiak – Pawlicki (68' Gendera), Pat. Kowalski (75' Molicki), Ceglarek (61' Tomkowiak) – Sarbinowski (80' Krawczyk)

Unia Swarzędz: Maćkowiak – Zandrowicz (87' Neumann), Stawiński, Noga, Sambou – Ciesielski (63' Świergiel), Wasielewski (63' Molewski), Lebioda, Koralewski – Antczak, Gołembowski

Żółte kartki:
Polonia 1912 Leszno: Przem. Kowalski (38'), Jęsiek (58'), Pat. Kowalski (69'), Tomkowiak (77'), Woźny (90+5')
Unia Swarzędz: Antczak (90+2')

Łukasz Kaczmarek