Wykonać kolejny krokW najbliższą niedzielę sezon przed własną publicznością zainauguruje GI Malepszy Futsal Leszno. Rywalem podopiecznych Dariusza Pieczyńskiego będzie młody zespół Cityzen Poznań.

Przed sezonem działacze leszczyńskiego klubu postawili sobie jasny cel: awans na zaplecze Futsal Ekstraklasy. Do klubu z Euromastera Chrobrego Głogów ściągnięto doświadczonych reprezentantów Polski Dariusza i Łukasza Pieczyńskich. Do ekipy dołączył również jeden z najlepszych bramkarzy w kraju Łukasz Błaszczyk. W kadrze pozostała twiększość zawodników, która reprezentowała barwy Futsal Leszno w ubiegłych latach. Mniej doświadczeni mają zatem doskonałą okazę, aby uczyć się futsalu od najlepszych i pod ich okiem doskonalić swoje umiejętności.

Pierwsze dwie kolejki nasi futsaliści rozegrali na wyjeździe. Najpierw pokonali w Mosinie miejscowego Orlika 4:1, a potem zdeklasowali Mundial w Żarach 7:0. GI Malepszy Futsal Leszno szybko zasiadł w fotelu lidera rozgrywek II ligi i mamy nadzieję, że zostanie w nim do ostatniego spotkania. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w niedzielnym meczu z Cityzen, leszczynianie będą murowanymi faworytami do zwycięstwa.

Cityzen to ekipa bazująca na uzdolnionej młodzieży. Poznaniacy posiadają niezwykle młody i perspektywiczny zespół.  W ubiegłym roku leszczynianie gładko wygrali we własnej hali 3:0, jednak na wyjeździe niespodziewanie ulegli tej ekipie 4:7. Ten rezultat uznano za ogromną sensację. Sensację, która pokazała jednak, że podopiecznych Daniela Lebiedzińskiego stać na dobrą grę.

Oba zespoły spotkały się niedawno podczas meczu kontrolnego. Wtedy lepsi byli futsaliści Dariusza Pieczyńskiego, którzy wygrali 8:1. Czy poznaniacy stawią opór faworytowi rozgrywek? Czy nasz zespół zapisze na swoim koncie kolejne 3 punkty? O tym przekonamy się już w niedzielę. Początek pojedynku w hali Trapez zaplanowano na godzinę 17:00.

Programy zawodów, które stanowią jednocześnie wejściówki na zawody będą do nabycia w kasach przed spotkaniem w cenie 6 zł. Dzieci młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjum za okazaniem programu na arenę wejdą bezpłatnie.

Daniel Nowak