Wyjazdowe przełamanie

SONY DSC

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe ma w swoim dorobku leszczyński beniaminek 1. Polskiej Ligi Futsalu. W sobotę GI Malepszy Futsal Leszno dość niespodziewanie pokonał Constract Lubawa 2:1.

Futsaliści z Lubawy stawiali byli w roli zdecydowanego faworyta tego starcia. Wszak to gospodarze mogli pochwalić się kompletem zwycięstw we własnej hali. Na przeciwległym froncie znajdowali się natomiast leszczynianie, którzy w trzech wyjazdowych potyczkach nie zdobyli nawet punktu.

Rozpoczęło sie po myśli miejscowej, licznie zgromadzonej publiczności. Już w 3 minucie wynik otworzył Patryk Szczepaniak, który zaskoczył Łukasza Błaszczyka precyzyjnym strzałem z dużego kąta. Kilka minut później leszczynianie mieli doskonałą szansę na wyrównanie, lecz techniczne uderzenie głową Damiana Drenowskiego skutecznie, ale z wielkim trudem wybronił golkiper gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej połowy arbiter, za zagranie ręką w polu karnym podyktował dla Constractu rzut karny. Na szczęście na wysokości zadania stanął Łukasz Błaszczyk, który instynktownie obronił strzał rywala.

Druga połowa miała bardzo wyrównany przebieg, ale kolejne bramki inkasowali już tylko leszczynianie. Najpierw szybkie wznowienie, wykorzystał Łukasz Pieczyński, oszukując bramkarza plasowanym strzałem, a chwilę później koronkową akcję biało-czerwonych golem uwiecznił Piotr Pietruszko. Leszczynianie nie spoczęli na laurach i poszli za ciosem. Stuprocentowej sytuacji, po przejęciu piłki nie wykorzystał Jan Martin, który trafił w poprzeczkę. Gospodarze mieli mnóstwo czasu na odrabianie strat. Bramkarza zdjęli jednak dopiero na 5 minut przed końcem. Ten manewr niewiele wniósł i wynik nie uległ już zmianie. W ostatnich sekundach “kropkę nad i” mógł postawić Jan Martin, ale ponownie się pomylił. Ostatecznie GI Malepszy Futsal Leszno odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo z faworozowanym Constractem Lubawa, w stosunku 2:1.

Teraz leszczyńskich futsalistów czeka seria czterech spotkań we własnej hali. To najbliższe rozegrają już w niedzielę, a do naszego miasta zawita Politechnika Gdańska.