Wygrywają zgodnie z planem

W pierwszym meczu fazy play-off, Jamalex Polonia 1912 Leszno pewnie pokonała we własnej hali AZS Politechnikę Poznań 88:55.

Bez niespodzianek przebiegło pierwsze spotkanie play-offów w Trapezie. Najlepsza drużyna II ligi rozjechała poznaniaków i jest tym samym bliższa awansu do dalszych gier.

Co ciekawe, sobotnią potyczkę od celnej trójki rozpoczęli goście. Później jednak do głosu doszli leszczynianie, którzy szybko odzyskali prowadzenie. Już po pierwszej kwarcie było 28:16. Bardzo dobra w wykonaniu miejscowych była kolejna partia. Rywal nie mógł znaleźć recepty na świetnie rzucających, głównie z półdystansu, Polonistów. Do przerwy, gospodarze prowadzili aż 48:23. Najbardziej wyrównana okazała się być trzecia ćwiartka. Politechnika nawiązała walkę, ale nie odrabiała strat. Ostatnia odsłona była tylko potwierdzeniem niesłychanej mocy biało-czerwonych. Faworyt nie dał się zaskoczyć i na dużym spokoju wygrał po raz dwudziesty trzeci w tym sezonie 88:55.

Wyniki poszczególnych kwart: 28:16, 20:7, 20:19, 20:13

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Sanny 14, Rostalski i Paszek po 12, Sirijatowicz 10, Milczyński 8, Zubik i Malinowski po 7, Mowlik 6, Jankowiak, Krówczyński i Sobkowiak po 4.

Łukasz Kaczmarek