Pewna wygrana z Turem

SONY DSC

W zaległym meczu 3 kolejki IV ligi, Polonia 1912 Leszno pokonała na własnym boisku Tura 1921 Turek 2:0. Na listę strzelców wpisali się Artur Krawczyk i Kacper Robaczyński.

Środowe spotkanie, już po 20 minutach zaczęło się kapitalnie układać dla Polonii. Za zagranie ręką jednego z obrońców gości, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Artur Krawczyk. Gol na 1:0 wniósł wiele spokoju i pewności w poczynania leszczynian, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku. Jeszcze przed przerwą, po kapitalnej solowej akcji i pięknym strzale z dystansu, prowadzenie biało-czerwonych na 2:0 podwyższył Kacper Robaczyński.

Po przerwie, gospodarze potrafili stworzyć kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Najlepszą okazję do postawienia przysłowiowej kropki nad “i” zaprzepaścił w 55 minucie Łukasz Glapiak, marnując jedenastkę. Rywal w końcówce próbował jeszcze stworzyć zagrożenie, jednak ich poczynania skutecznie kasowali dobrze dysponowani tego dnia obrońcy Polonii, którzy po raz pierwszy w tym sezonie zachowali czyste konto.

Ostatecznie Poloniści wygrali z Turkiem 2:0, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w tabeli. Okazję na przeskoczenie prowadzącej Polonii Kępno nasza ekipa będzie mieć już w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmie u siebie LKS Gołuchów.