Wygrana w pierwszym sparingu

SONY DSC

W pierwszym spotkaniu kontrolnym pod wodzą nowego trenera, Polonia 1912 wysoko pokonała na własnym terenie Huragan Pobiedziska 4:0.

Leszczynianie przystąpili do testmeczu bez kilku podstawowych zawodników. W naszej drużynie zabrakło m.in. Artura Krawczyka, Łukasza Bugzela i Przemysława Kowalskiego. Mimo to, Jędrzej Kędziora miał do dyspozycji wielu piłkarzy, w przeciwieństwie do przyjezdnych, którzy przyjechali na sparing w dziesiątkę.

Przewagę liczebną gospodarzy dało się odczuć już od samego początku. W pierwszej połowie Poloniści wykreowali sobie sporo dogodnych sytuacji, ale do siatki trafili tylko raz, a właściwie zostali wyręczeni, bowiem w zamieszaniu w polu karnym padł gol samobójczy. Do przerwy mieliśmy zatem tylko 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Miejscowi skorzystali na osłabieniu gości i dołożyli jeszcze trzy trafienia. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Marcin Pitrowski, Mateusz Witkowski i Maciej Bujak, co ostatecznie dało okazały rezultat 4:0.

Następny sprawdzian czeka biało-czerwonych w najbliższą środę. Rywalem naszego zespołu będzie Kania Gostyń. Początek towarzyskiej potyczki na Kompleksie Boisk im. Zdzisława Adamczaka zaplanowano na godzinę 18:00.