Wygrali z imienniczką

W ostatnim meczu kontrolnym Polonia 1912 Leszno pokonała na własnym obiekcie GKS Polonię Trzebnica 2:1.

W sobotnim spotkaniu zagrali wszyscy zawodnicy oprócz Wojciecha Bzdęgi. Jego nieobecność była widoczna na boisku, szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze nie mieli zbyt wiele okazji, a goście wręcz przeciwnie, z minuty na minutę rozkręcali się. Stworzyli co najmniej trzy sytuacje, które powinni zamienić na bramkę. W jednej z nich piłka odbiła się od słupka, w pozostałych skórę kolegom z pola ratował bramkarz. Do przerwy było jednak 0:0.

Po zmianie stron gra się bardziej wyrównała, a biało-czerwoni wyglądali lepiej na tle rywala. To zaowocowało golami. W 75 minucie prowadzenie miejscowym dał Mateusz Witkowski. Chwilę później było już 2:0 za sprawą tego samego zawodnika. Nie udało się utrzymać czystego konta, bo w końcówce przyjezdni trafili do siatki i sparing zakończył się wynikiem 2:1 dla leszczynian.

Teraz podopiecznych Łukasza Koniecznego czeka już granie o stawkę. W sobotę 11 lipca wybiorą się do Poznania na mecz pucharowy z Winogradami.