Wygrali jednym punktem

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą nasi koszykarze. Tym razem, Jamalex Polonia 1912 minimalnie wygrała na wyjeździe z Pogonią Prudnik 83:82.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy. Rywal od początku narzucił swoje warunki i wygrał 24:17. W drugiej, spotkanie się wyrównało, ale strata Polonistów nadal utrzymywała się na tym samym poziomie. Do przerwy, na tablicy widniał wynik 39:32. Podobnie było w trzeciej partii. Drużyny toczyły zacięty bój na parkiecie, a przewaga miejscowych nieznacznie wzrosła. O losach czwartkowego pojedynku przesądziła czwarta ćwiartka. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego dali popis swoich umiejętności, grając fenomenalnie w ofensywie. Walka do ostatnich minut opłaciła się, bowiem goście rzutem na taśmę ograli prudniczan 83:82.

Wyniki poszczególnych kwart: 24:17, 15:15, 23:20, 20:31

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Stępień 16, Sanny 14, Milczyński 14, Sirijatowicz 11, Rostalski 11, Malona 6, Kiwilsza 6, Brenk 6, Trubacz 5, Krówczyński 2