Wybiegli na murawę

W poniedziałek, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, na boisko wybiegli piłkarze Polonii Leszno. Był to pierwszy trening pod wodzą nowego trenera, Łukasza Koniecznego.

W normalnych warunkach o tej porze biało-czerwoni powinni kończyć granie i powoli udawać się na urlopy. Sytuacja sprawiła jednak, że już w czerwcu rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Ten według nieoficjalnych informacji ma ruszyć 1 sierpnia. Tak szybki start wynika z liczby zespołów, które mają uczestniczyć w IV lidze. Ma ich być 22 lub nawet 24. Wszystko zależne jest od tego, ile otrzyma licencję na występy na tym szczeblu. Wcześniej, bo z początkiem lipca leszczynianie mają rozegrać mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Winogradami Poznań.

Na pierwszym treningu, który został przeprowadzony na boisku na Zaborowie pojawiło się około 25 zawodników. Połowę stanowili juniorzy, a drugą część seniorzy. Wśród nich m.in. Wojciech Bzdęga, czy Piotr Sarbinowski. Zajęcia miały charakter zapoznawczy. Była też 30-minutowa gierka zakończona remisem 2:2. Nowy szkoleniowiec, z powodzeniem prowadzący jeszcze nie tak dawno leszczyńską młodzież w rozgrywkach zarówno ligowych, jak i pucharowych, mógł przyjrzeć się bliżej i porozmawiać z piłkarzami. Większość bez wahania zadeklarowała chęć pozostania w drużynie. Dokładna kadra powinna wykrystalizować się do dwóch tygodni.