Wstydliwa porażka piłkarzy

Wstydliwej porażki na własnym obiekcie doznali w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Lepszy w Lesznie okazał się LKS Gołuchów, który wygrał aż 8:1.

Pierwsze dwie bramki dla rywali padły po bardzo wyraźnych, wstydliwych błędach leszczyńskiej defensywy. W efekcie już po 16 minutach na tablicy wyników mieliśmy rezultat 0:2. Jednak to nie był koniec kanonady gości. W 20. minucie po pięknej indywidualnej akcji na 3:0 podwyższył Krystian Benuszak, pozbawiając tym samym miejscowych nadziei na korzystny rezultat.

Po zmianie stron gołuszanie kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. W 55. minucie po kapitalnej, szybkiej i składnej akcji piłkę do siatki wpakował Marcin Wandzel, który kolejny raz ośmieszył leszczyńską defensywę. Chwilę później hat-tricka skompletował Krystian Benuszak i zastanawialiśmy się tylko, ile jeszcze goli goście wpakują miejscowym. Biało-czerwoni mimo słabej postawy, zdołali ustrzelić honorową bramkę. W 66 minucie stały fragment wykorzystał nie kto inny, jak Wojciech Bzdęga. Wynik na 1:6 zmienił Krysitan Benuszak, który był tego dnia utrapieniem dla miejscowych. Zawodnik tym razem samodzielnie ograł dwóch obrońców i po raz czwarty mógł cieszyć się z bramki. I to nie był koniec, bo ten sam piłkarz trafił jeszcze w 82. minucie, ale wynik i tak ustalił gol z samej końcówki. Ostatecznie Polonia 1912 Leszno przegrała z LKS Gołuchów wysoko, w stosunku 1:8.

KP Polonia 1912 Leszno – LKS Gołuchów w obiektywie