Wspomogą Andrzeja Szymańskiego

W środę w siedzibie Unii Leszno doszło do spotkania prezesa klubu z przedstawicielami mediów. Tematem spotkania było przypomnienie i opracowanie koncepcji pomocy ciężko kontuzjowanym żużlowcom.

Do klubu przy Strzeleckiej zaproszono Andrzeja Szymańskiego. Przypomnijmy, iż to były zawodnik leszczyńskich Byków, którego karierę przerwał poważny uraz kręgosłupa. Od 11 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jego sytuacja finansowa jest niezwykle trudna, co zdecydowanie komplikuje rehabilitację, która jak wszyscy wiemy jest bardzo kosztowna. Leszczyńscy działacze postanowili pomóc. Zapadła decyzja, że klub co miesiąc będzie wspierał Andrzeja w kwocie 500 zł.  Dla zaproszonego, byłego żużlowca leszczyńskiej Unii ta decyzja okazała się ogromnym ale jakże miłym zaskoczeniem – Irek Igielski zadzwonił i zaprosił na kawę. Nie wiedziałem o tej niespodziance – mówił nam były żużlowiec. 

Działacze Unii Leszno podkreślali, że nie zależy im na tym, by nagłaśniać pomoc dla Andrzeja. Nie jest tajemnicą, że prezes Dworakowski Andrzeja Szymańskiego wspierał już dużo wcześniej. Spotkanie miało być ogniwem do tego, by w akcję pomocy kontuzjowanym żużlowcom silniej włączyły się media. Coraz częściej zdarza się bowiem, że kibice i ludzie silnie związani ze światkiem żużlowym szybko zapominają o zawodnikach, których dotknął tragiczny los na torze.

Osoby, który chciałyby w jakikolwiek sposób pomóc Andrzejowi Szymańskiemu mogą zgłaszać się do klubu Unia Leszno pod numerem telefonu 65 529 99 77 lub mailowo: klub@unia.leszno.pl

Daniel Nowak