Wspaniałe rozpoczęcie

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu, piłkarze ręczni Realu Astromalu Leszno wygrali na wyjeździe z SMS-em ZPRP Gdańsk 25:19.

Leszczynianie pojechali do Gdańska, jak po swoje. Podopieczni Ryszarda Kmiecika od samego początku spotkania narzucili własne tempo i dosyć szybko wysunęli się na prowadzenie 3:2. Do 20. minuty, gdańszczanie byli w kontakcie z rywalem, jednak w końcowych fragmentach pierwszej połowy, goście uciekli i do szatni schodzili przy czterobramkowej przewadze 14:10. Po przerwie, Real Astromal starał się kontrolować korzystny rezultat. Dzięki mądrej grze, gospodarzom nie udało się ani na moment zagrozić naszym szczypiornistom. W ostatniej fazie meczu, przyjezdni dorzucili jeszcze kilka trafień i wygrali 25:19.