Wróciły na niewłaściwe tory

Bardzo pechowo dla MKS-u Tęczy Leszno zakończył się mecz w Łodzi z tamtejszym Widzewem. Nasze koszykarki pomimo wysokiego prowadzenia, przegrały 57:58.

Spotkanie z Widzewem było dla Tęczy niezwykle ważne, bowiem wraz z łodziankami, leszczynianki walczą o awans do wymarzonej fazy play-off. Po pierwszej połowie sporą przewagę trzynastu punktów wypracowały sobie przyjezdne. Ambitne gospodynie nie zamierzały jednak składać broni i w drugiej odsłonie ruszyły do odrabiania strat. Wysiłek miejscowego zespołu nie poszedł na marne. Podopieczne Elżbiety Trześniewskiej przegoniły zawodniczki z Wielkopolski w końcówce czwartej kwarty, dopisując tym samym arcyważne dwa punkty do ligowej tabeli.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Freeman 21, Gala 12, Kuncewicz 10, Urbaniak 7, Chomicka 4, Grabowska 2, Bednarczyk 1. Najskuteczniejszą koszykarką Widzewa była Aleksandra Pawlak (20 punktów).