Wrócili z pucharem prezesaPiłkarze Polonii 1912 Astromal Leszno r. 2002 najlepsi w I turnieju o puchar Prezesa WLKP. Związku Piłki Nożnej w Dopiewie.

Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Po wycofaniu się zespołu Football Academy Leszno 11 zespołów podzielono na dwie grupy. Młodzi Leszczynianie trafili do grupy sześciozespołowej i w pierwszym meczu pokonali 4:2  Chrobrego Głogów. W drugim spotkaniu po strzeleniu 4 goli i stracie jednego zwyciężyli Przemysława Poznań. Kolejne dwa spotkania poloniści rozstrzygnęli na swoją korzyść z UKS Mondi Grom Dopiewo 2:0 i Błękitnymi Owińska 4:0. Mając zapewnione zwycięstwo w grupie, nieco rozluźnieni, ulegli KS Koronie Zakrzewo II 0:2. Drugie miejsce zajął Chrobry Głogów, a kolejne UKS Zakrzewo II, Błękitni Owińska, Przemysłąw Poznań i Grom Dopiewo.

W drugiej grupie rywalizowały zespoły WKS Śląska Wrocław, Górnika Konin, SP Granowo, UKS Skra Wielkopolska i KS Korony Zakrzewo I. Pierwsze miejsce w grupie zajął zespół Górnika Konin przed UKS Skra Wielkopolska. Trzecie miejsce przypadło SP z Granowa. Dopiero czwartą lokatę zajął zespół Śląska Wrocław wyprzedzając jedynie UKS Zakrzewo I.
W półfinałach Polonia nie dała szans Górnikowi Konin wygrywając 3:0 a Chrobry pokonał Skrę 3:1.
W meczu o trzecie miejsce zespół Skry okazał się lepszy od rówieśników z Konina strzelając trzy bramki tracąc jedną.
W wielkim finale nastąpiła powtórka pierwszego meczu turnieju,  w którym Polonia ponownie zwyciężyła Chrobrego tym razem 3:1.

Najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy wybrali Szymona Olejniczaka z Polonii, a jego koledzy z drużyny Jakub Harendarz i Filip Morawiak zdobyli po 7 bramek i wspólnie z dwoma zawodnikami innych drużyn okazali się najlepszymi strzelcami zawodów.

Drużyna Polonii wystąpiła w składzie:
Szymon Olejniczak, Mikołaj Juśkowiak, Patryk Stachowiak, Jakub Robaczyński, Jakub Harendarz, Filip Morawiak, Jacek Maćkowiak, Tymoteusz Jąder, Nataniel Kozibura, Kacper Szczykutowicz i Mikołaj Nawrot. Trenerem zespołu jest Robert Stańczyk.
 
Ostateczna kolejność:

 1. Polonia 1912 Leszno
 2. Chrobry Głogów
 3. UKS Skra Wielkopolska
 4. Górnik Konin
 5. SP Granowo
 6. KS Zakrzewo II
 7. Błękitni Owińska
 8. WKS Śląsk Wrocław
 9. KS Korona Zakrzewo I
 10. Przemysław Poznań
 11. UKS Mondi Grom Dopiewo

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDwa medale Włodarczyk
Następny artykułBweko liderem