Wrócą z podniesionymi czołami

W rewanżowym spotkaniu półfinałowym siatkarskiej III ligi UKS 9 Leszno przegrał z MUKS Amber Kalisz 1:3. Tym samym do wielkiego finału awansowali rywale, a Tygrysom pozostała walka o brąz.

Przypomnijmy, iż w pierwszym starciu w Lesznie zdecydowanie lepszy był MUKS Amber Kalisz, który zwyciężył 3:0. Trudno było zatem oczekiwać nagłego zwrotu akcji w rewanżu.

Mimo gry w okrojonym, 10-osobowym składzie leszczynianie postawili się rywalom i w przeciwieństwie do meczu w Lesznie zdołali wyrwać przeciwnikom jednego seta. – Wracamy z Kalisza z podniesionym czołem, zagraliśmy o niebo lepiej niż w Lesznie – powiedział tuż po spotkaniu trener UKS 9 Leszno Robert Klimkowski.

Tygrysy wygrały inauguracyjną partię, ale w kolejnych znowu do głosu doszli kaliszanie. Najbardziej emocjonujący był trzeci set, który rozstrzygnął się na przewagi. W meczu o brąz UKS 9 Leszno zmierzy się z przegranym z pary UKS Piątka TurekENEA Energetyk Poznań. Mecze zaplanowano na 7 i 14 marca.

MUKS Amber Kalisz – UKS 9 Leszno 3:1 (21:25; 25:18; 28:26; 25:23)