Wracają z tarczą

Po bardzo zaciętym boju, Real Astromal Leszno zwyciężył w Kościerzynie Sokoła Browar 21:20. To pierwszy wyjazdowy triumf naszych szczypiornistów.

Było to pełne emocji spotkanie, trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Co najważniejsze, szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili leszczynianie.

Zawody od samego początku były bardzo wyrównane. Oby drużyny prezentowały zbliżony poziom. Po 10 minutach, na tablicy widniał wynik 6:4 dla gości. Później gra nieco się popsuła. Przez dłuższy fragment, bramki nie padały w ogóle. Jeszcze w pierwszej części, swoją skuteczność poprawili nieco przyjezdni i do przerwy mieliśmy 12:7. Druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej. Gospodarze prezentowali się lepiej, tworząc sporo akcji dających gole. W 50 minucie mieliśmy remis 17:17, a chwilę potem, rywal wyszedł na prowadzenie. Końcówka to prawdziwa wymiana ciosów. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Macieja Wieruckiego i to oni zdobyli dwa punkty, wygrywając minimalnie 21:20.

Bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: Giernas 9, Przekwas 5, Krystkowiak, Meissner i Leder po 2 oraz Łuczak 1.