Wracają na TrapezPierwszy mecz w hali Trapez w tym sezonie rozegrają w nadchodzącą sobotę leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia 1912 podejmie GKS Tychy.

Po przegranym starciu w Siedlcach, gospodarze pojedynku nadal zajmują, zaskakująco wysokie, szóste miejsce. Nasz zespół, jak na beniaminka I ligi, radzi sobie bardzo dobrze i może być czarnym koniem rozgrywek. Trzy pozycje niżej znajdują się tyszanie, legitymujący się bilansem 3-4. Słabsze osiągi rywala mogą być jednak nieco złudne. Poniesione porażki były minimalne, a o losach większości spotkań decydowały końcowe fragmenty.

Najlepszą strzelbą GKS-u jest Hubert Mazur, którzy rzuca średnio 14,71 punktów na mecz. To właśnie ten zawodnik może stanowić o jego sile. Podopieczni Tomasza Jagiełki dobrze czują się w rzutach dystansowych i półdystansowych. Z kolei największym atutem gospodarzy, są zbiórki, zarówno w obronie, jak i w ataku. Nasza drużyna nieźle wygląda również w rzutach z gry, a jej najjaśniejszą postacią jest, jak do tej pory, Tomasz Stępień.

Czy powrót do hali Trapez okaże się szczęśliwy dla biało-czerwonych i okraszą go szóstym zwycięstwem ligowym? O tym przekonamy się już niebawem. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.

Łukasz Kaczmarek