Wracają do gry

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w Opolu leszczyńscy koszykarze. Timeout Polonia pewnie pokonała miejscową Weegree AZS Politechnikę 92:74.

Pierwsi w tym starciu punkty zdobywali biało-czerwoni. W dalszej fazie inauguracyjnej kwarty mecz nieco się wyrównał, ale to leszczynianie zwyciężyli pierwszą odsłonę, w stosunku 21:15. W drugiej ćwiartce ciężar gry wziął na siebie przede wszystkim Kamil Chanas. Co istotniejsze, goście nie pozwolili rywalom złapać wiatru w żagle. Do swojej przewagi dołożyli jeszcze kilka oczek i do szatni zespoły zeszły przy stanie 36:45.

Kluczowa dla losów tego pojedynku była trzecia kwarta. Drużyna prowadzona przez Radosława Hyżego zagrała świetnie, wręcz w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Pokaźne zwycięstwo leszczynian sprawiło, iż miejscowi stracili nadzieje na ligowe punkty. Ostatnia odsłona zakończyła się remisem po 20, ale to już była tylko formalność. Timeout Polonia Leszno ostatecznie gładko pokonała Weegree AZS Politechnikę Opolską 92:74.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Pabian – 19, Trubacz – 18, Chanas i Milczyński – po 15, Sirijatowicz – 9, Jodłowski – 8, Sanny – 5 i Sączewski – 3.