Wraca Futsal EkstraklasaZrobić to po raz drugi – takie hasło przyświecać będzie w sobotę leszczyńskim futsalistom. Wracają rozgrywki Futsal Ekstraklasy, a GI Malepszy Futsal Leszno wybiera się do Chorzowa, na mecz z miejscowym Clearexem.

Przypomnijmy, iż w pierwszej rundzie lepsi okazali się gracze prowadzeni przez Tomasza Trznadla. W swoim debiucie na parkietach Futsal Ekstraklasy leszczyński beniaminek niespodziewanie pokonał we własnej hali Clearex Chorzów 2:1. Z całą pewnością najmilej to spotkanie wspomina Hubert Olszak, który zdobył dla swojego zespołu dwie bramki.

W sobotę rozpocznie się runda rewanżowa i to właśnie Clearex będzie pierwszym rywalem biało-czerwonych. O powtórkę z Leszna będzie jednak niezwykle trudno. Rywale to przecież jedna z największych marek w futsalowej elicie. W przerwie klub opuścił Vadym Ivanov i z pewnością w braku tego zawodnika można upatrywać szansy dla debiutantów z Leszna. Pamiętajmy jednak, że rywale to aktualnie trzecia drużyna Futsal Ekstraklasy, wiec to oni są zdecydowanym faworytem. Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi internetowa telewizja Tvcom.pl.