Worek medali Polonistów

W miniony weekend w leszczyńskiej hali Trapez odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu. W sobotę rywalizowano w formule light-contact. Dzień później natomiast w semi-contact.

Reprezentanci Polonii 1912 Astromal już pierwszego dnia zdobyli dwa złote medale. W wadze do 74 kg po bardzo zaciętym pojedynku finałowym zdobył Michał Ludwiczak, który okazał się minimalnie lepszy od Marcina Dziadka z Ziętek Team Brzeziny. W wadze do 60 kg kobiet miłą niespodziankę sprawiła Jagoda Rosadzińska. W pojedynku o złoto Polonistka pokonała Joannę Sochę z Dragona Gorzów Wielkopolski. W formule light-contact leszczynianie zdobyli sześć brązowych medali. Zdobywali je kolejno: Karol Szykulski, Klaudia Piosik, Monika Bartkowiak i Klaudia Nowacka.

Polonia 1912 Astromal Leszno zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lepszy był tylko Beskid Dragon Bielsko-Biała. Najlepszym zawonidkiem wybrano Michała Ludwiczaka, a zawodniczką Jagoda Rosadzińska.

W semi-contact medal z najcenniejszego kruszcu ponownie zawisł na szyi Jagody Rosadzińskiej. Srebrne krążki zdobyli: Kacper Chytry, Jakub Rutkowski, Karol Szykulski, Monika Bartkowiak i Klaudia Nowacka. Na najniższym stopniu podium stanęli: Michał Kędziora, Michał Ludwiczak, Miłosz cywka, Mateusz Cywka, Karol Majorek i Klaudia Piosik. W tej formule tytuł najlepszej zawodniczki trafił do rąk Jagody Rosadzińskiej.

Daniel Nowak