Włodarczyk na plusPierwszy dzień zmagań w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w kręglarstwie klasycznym za nami. Bardzo dobry występ ma za sobą jedna z faworytek, Beata Włodarczyk. Inni reprezentanci Polski w poniedziałkowych kulaniach niestety zawiedli.

– Początek był bardzo nerwowy. To nie byłam ja – mówiła tuż po zawodach, na łamach live.kregle.net Beata Włodarczyk.  Leszczyńska zawodniczka może być jednak bardzo zadowolona. Po wspomnianym, niezbyt udanym początku Polka rozkręcała się z każdym rzutem. Włodarczyk zbiła w 120 rzutach aż 606 kręgli, co w pierwszym dniu zmagań dało jej czwarte miejsce wśród kobiet. Najlepszą kręglarką była Barbara Fidel ze Słowenii – 612 kręgi.

Niestety dobry start Beaty Włodarczak to koniec dobrych informacji. Zawiedli pozostali reprezentanci Polski. Druga z naszych Pań, Aneta Szostek kulanie zakończyła z zaledwie 523 kręglami. Jeden z tych, na których liczyliśmy najbardziej, Michał Grędziak zbił 596 kręgli. Na razie nie wiemy, czy wystarczy to do awansu i jesteśmy zmuszeni poczekać na dalszy ciąg eliminacji. Kompletnie nieudane występy zaliczyli w poniedziałek: Arkadiusz Stachecki i Tadeusz Śliwiński, zdobywcy kolejno: 570 i 542 punktów.

We wtorek dalsza faza gier eliminacyjnych. Początek zmagań w hali Trapez już o godzinie 8:30. Przypominamy, iż wstęp na zawody jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Daniel Nowak


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeam One pierwszym liderem
Następny artykułZłoty Batchelor