Wkraczają w decydującą fazę

Za nami zasadnicza runda rozgrywek Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Znamy już pary ćwierćfinałowe, ale o tym poniżej.

4Basket 42 – 30 Jamalex
Po swoich dwóch ostatnich zwycięstwach faworytem wydawał się być 4Basket. I rzeczywiście pierwsza kwarta wygrana przez nich 14-2 ustawiła mecz. W tym okresie gry Indolencja rzutowa Jamalexu była niespotykana. Dopiero w drugiej kwarcie nastąpiło ich przełamanie i kończy się ona remisem 9-9. W trzeciej ćwiartce meczu 4Basket zdobywa osiem punktów, Jamalex tylko cztery i przewaga wzrasta 31-15. W ostatniej odsłonie meczu Jamalex poprawia swoje statystyki punktowe (11-15), ale mecz jest już przez nich przegrany. 4Basket wygrywa trzeci mecz z rzędu i zajmuje czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. 4Basket: M.Gazda 11, B,Gazda 10 Jamalex: Kaszuba 8,Biedny 7

BWeko 59 – 36 Team One
Spotkanie drugiej z trzecią drużyną ubiegłego sezonu, z zasady powinno być wyrównane. Tylko pierwsza kwarta zdawała się to potwierdzać (12-12). Po następnej "Kajaki odpłynęły" na dwanaście punktów i pierwsza połowa kończy się ich wysokim prowadzeniem 30-18. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Zawodnicy z Leszna próbowali jeszcze nawiązać walkę zmieniając strefę na obronę indywidualną i próbując grać szybkie akcje, ale nie znależli recepty na Bweko. Rawiczanie grający we własnej hali imponowali skutecznością i na tle słabszej tego dnia dyspozycji rzutowej Team One, prezentowali się znakomicie. Kolejne kwarty kończą się odpowiednio: 13-8 i 16-10, a cały mecz 59-36. BWeko: B.Kajak 21, K.Kajak 19 TeamOne: Nogała 11, Nowak 10

Bizons 26 – 83 Dream Team
Dla tych drużyn miało to być spotkanie o wszystko. Tylko zwycięzca miał awansować do play-off. Jednak przed meczem po dyskwalifikacji Libero było już wiadomo, że zarówno Bizons jak i Dream Team znajdą się w szczęśliwej ósemce. Pierwsze dwie kwarty (2-24 i 6-22) to całkowita przewaga zawodników z Gostynia, którzy urządzili sobie prawdziwą strzelnicę. Najbardziej wyrównana była trzecia część meczu (9-13) i fragmentami czwarta. Dream Team wykonujący w każdym meczu wiele rzutów trzypunktowych, przeciwko Bizons tylko trzy, przeniósł grę bliżej kosza. Poskutkowało to wysoką 61% skutecznością rzutów za dwa i aż 53 zbiórkami. Bizons muszą popracować nad obroną, ale awans w swoim debiutanckim sezonie do play-off, to dla nich duży sukces. Bizons: Mikołajczyk 10, Mruk 6 Dream Team: Kaczmarek 24, Wójta 22